Artykuł
POBIERZ

Szablon konturowy mapy Polski

Edukacja społeczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki

Na tej karcie pracy dzieci mogą zaznaczyć miejsca, które znają, np. stolicę, główne rzeki, góry, morze, główne miasta, swoją miejscowość. 

Następnie dzieci przyklejają tę mapę na większą kartkę A-3 i dorysowują takie elementy, które świadczyć będą o tym, że granice w ludzkich sercach nie istnieją, a otwartość na drugiego dobrego człowieka wpisana jest w każdy naród.

 

Pomysły na wykorzystanie materiału znajdziesz w artykule:

Plastyczno-literackie pomysły na zajęcia o patriotyzmie

Małgorzata Swędrowska

Listopadowe święto odzyskania niepodległości staje się co roku pretekstem do szukania propozycji edukacyjnych w ramach wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Pojęcie „umiłowania ojczyzny” będzie dla dziecka zrozumiałe, jeśli odniesiemy je do jego najbliższych doświadczeń i pokażemy, jak w codziennym życiu może zachwycać się Polską poprzez szanowanie flagi, słuchanie opowieści z dawnych lat, ale i dbanie o porządek wokół siebie i o porozumienie z rówieśnikami oraz dorosłymi.

Pomysły na wspólne czytanie wierszy Michała Rusinka „Jaki znak Twój. Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości”, wyd. Znak Emotikon.

Pomysł 1: „Kto ty jesteś?”

W wierszu autor odpowiada na postawione w tytule pytanie: „Jestem, jak widzicie, malcem…” oraz zmierza do tego, że każdy Polak jest Europejczy...