Scenariusz zajęć
POBIERZ

Rodziny zwierząt – poznajemy ssaki i ptaki – scenariusz zajęć

Edukacja przyrodnicza
Klasa I
Klasa II
Klasa III

Scenariusz dla klas I-III daje możliwość przedstawienia tematu rodzin zwierząt z okazji nadchodzących Dni Matki, Ojca oraz Dziecka.

Pomysły na wykorzystanie materiału znajdziesz w artykule:

Dni Rodziny okiem przyrodnika

Joanna Winiecka-Nowak

Dużymi krokami zbliża się Dzień Matki obchodzony często razem z Dniem Ojca. Między tymi świętami – czy to nie symboliczne? – następuje Dzień Dziecka. Związana z uroczystościami tematyka pojawia się na lekcjach i podczas bezpośrednich przygotowań do klasowych imprez. Warto, by zagościła też na zajęciach poświęconych przyrodzie. Tym bardziej że wiosna to czas, w którym możemy obserwować pojawianie się młodych zwierząt oraz zabiegi rodziców związane z ich ochroną i karmieniem. Przyjrzyjmy się bliżej zwierzęcym rodzinom, a wraz z nimi grupom ssaków i ptaków.

Zwierzęce rodziny

Nawet jeśli prowadzimy zajęcia w placówce położonej w samym centrum dużego miasta uczniowie znają zwierzęta gospodarskie. Znaczna część dziecięcych książeczek przedstawia ich wygląd, odgłosy i znaczenie. Do poznanych na etapie przedszkola siedmiu koźlątek i trzech małych świnek dołączyło brzydkie kaczątko i czarna owieczka, a także liczne mn...