Karta pracy
POBIERZ

Karta pracy „Co zabrać w podróż”

Klasa I
Klasa II
4-5-latki
Klasa III
6-latki

Karta pracy do wykorzystania podczas omawiania książki „Tom my, dzieci świata”, ale nie tylko. Zadanie polega na narysowaniu przedmiotów, które warto zabrać w podróż.

Pomysły na wykorzystanie materiału znajdziesz w artykule:

Lekturki spod chmurki

Małgorzata Swędrowska

Z pewnością ten, kto wybiera książki na wakacyjny, letni czas nie kojarzy ich z lekturami, ze studiowaniem głównych wątków, analizowaniem portretów psychologicznych pierwszoplanowych bohaterów itp. Oczywiście nie oznacza to, że książki na wakacje charakteryzują się naiwną prostotą i lekką rozrywką. Czasami jest wręcz przeciwnie. Czytamy wymagające lektury, ale w naszych głowach nie ma przymusu, więc interpretacja ich treści przychodzi sama. Jak zachęcić uczniów do czytania podczas wakacji?

Proponuję w taki właśnie sposób spojrzeć na książki na wakacje. Zachęcając uczniów do czytania podczas odpoczynku od szkoły, warto wskazać im kilka punków zaczepienia, ale i pamiętać o dużej dozie swobody. W tym artykule najpierw prezentuję kilka pozycji, które możecie podsunąć uczniom do czytania. Następnie opisuję pomysły na czytelnictwo w lesie, na plaży lub nad j...