Gra
POBIERZ

Matematyka na końcu języka

Klasa I
Klasa II
Klasa III

Karty z działaniami mnożenia do wykorzystania w czasie gry doskonalącej umiejętności matematyczne.

Pomysły na wykorzystanie materiału znajdziesz w artykule:

Matematyka na końcu języka, czyli gramy w grę „Matematyczny sprinter”

Marta Ratajczak

Gry planszowe przeżywają obecnie renesans. Chętnie grają w nie dzieci oraz dorośli. Na polskim rynku dostępnych jest mnóstwo gier: karciane, zręcznościowe, edukacyjne, towarzyskie, strategiczne czy lo­ giczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie sprawdzają się podczas spotkań rodzinnych czy z przy­ jaciółmi. Gra łączy pokolenia. Niewątpliwie poza atutem rozrywkowym mają również walor edukacyjny. Często popularne planszówki stanowią dla mnie inspirację do stworzenia gry matematycznej (lub językowej), która opiera się na zasadach znanego i lubianego pierwowzoru. Nauka w formie zabawy, w tym przypadku z wykorzystaniem gry planszowej czy karcianej, to zdecydowanie lepszy pomysł na zrozumienie trudnych zagadnień matematycznych.

W tym artykule zaproponuję, jak można wykorzystać znane gry do doskonalenia umiejętności matematycznych. Jedną z nich jest gra „Matematyczny sprinter” oparta na zasadach całkiem nowej pozycji „Na końcu języka”.

Za pomocą tej gry możemy doskonalić umiejętności matematyczne w zakresie dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia. Gra wyzwala dużo pozytywnej ene...