ARTYKUŁ

Wiosenny festyn rodzinny

Edukacja społeczna
2-3-latki
Klasa I
Klasa II
4-5-latki
Klasa III
6-latki
Katarzyna Jargan

Wiosenne miesiące zachęcają do jak najczęstszych aktywności na świeżym powietrzu. Biorąc pod uwagę zbliżający się Dzień Matki i Dzień Dziecka, z przyjemnością podzielę się pomysłami na Wiosenny Festyn Rodzinny. Organizacja takiego festynu w wielu aspektach jest lepszym rozwiązaniem niż kolejne przedstawienie z wierszami i piosenkami. Przed zakończeniem roku szkolnego, gdy słońce wkrada nam się do sal, ciężko zmotywować siebie i naszych wychowanków do żmudnych prób i ćwiczenia ról. Pikniki rodzinne nie wymagają aż tak długich przygotowań i pozwalają dzieciom na atrakcyjną aktywność ruchowa, realizując jednocześnie ciekawą interakcję z rodzicami. Dla nas są za to wspaniałą możliwością pogłębiania współpracy z rodzicami oraz hospitacji naszej pracy w niezwykle przyjemnej formie.

Czytaj dalej

Tradycyjny turniej sportowy

Jest to najpopularniejsza i najprostsza w realizacji forma. Wybierając koncepcję rywalizacji sportowej, warto szczególnie zadbać o nagrody dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników. W tym wariancie nacisk należy położyć nie tylko na dobrej zabawie, ale także zasadach uczciwej rywalizacji i wzajemnej pomocy. Drużynami mogą być pary rodzic – dziecko lub zespoły złożone z kilku takich par. Przykładowe konkurencje:

  • wyścig w workach,

  • przeciąganie liny,

  • sztafeta pokoleń z podawaniem sobie rekwizytu,

  • rzuty woreczkami/rzutkami/piłeczkami do wykonanej wcześniej tarczy.

Zróbmy coś razem!

Festyn rodzinny to idealny czas, aby zrobić:

  1. Ogromne bańki mydlane – do płynu do naczyń dodajemy skrobi ziemniaczanej. Zamiast słomek do puszczania baniek używamy dwóch patyków, na których zawieszony jest okrąg ze sznur...