ARTYKUŁ

Owocowe budowle

Wf i edukacja zdrowotna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Maria Winiarska

Powiedzenie, że dzieci nie lubią jeść owoców, byłoby chyba sporym nadużyciem, ale szukanie różnych sposobów na to, żeby do diety dziecka przemycić jak największą liczbę witamin, jest zawsze dobrym pomysłem. Doskonałą do tego okazją jest edukacja kulinarna w klasie, do której bardzo serdecznie chcemy Was zachęcić.

Czytaj dalej

Do pobrania

Zalety lekcji kulinarnych

Lekcja gotowania nie musi ograniczać się jedynie do robienia kanapek czy ucierania marchewkowej surówki. Świat smaków, faktur, zapachów, które oferują produkty spożywcze, jest tak bogaty, że z łatwością możemy z nich czerpać, rozwijając dziecięce zmysły, przy okazji ucząc je innych przydatnych umiejętności. Dodatkowo przygotowywanie posiłków uczy posługiwania się prostymi narzędziami, wyrabia umiejętności motoryczne i manualne, a ich wspólne konsumowanie spaja grupę. Jest również okazją do nauki dobrych manier przy stole oraz podstawowych zasad higieny.

Owocowe obrazki

Zabawą, którą chciałabym zaproponować w aktualnym numerze magazynu są kolorowe, owocowe obrazki. Zajęcia można modyfikować właściwie bez ograniczeń, jednak

Zabawą, którą chciałabym zaproponować w aktualnym numerze magazynu są kolorowe, owocowe obrazki. Zajęcia można modyfi kować właściwie bez ograniczeń, jednak tym razem chciałabym się skupić na konkretnym owocowym aspekcie, a mianowicie na kształcie.

Owoce są bardzo wdzięcznym tematem: w ...