ARTYKUŁ

Witaminowy zawrót głowy… w płynie

Edukacja matematyczna
Klasa II
Klasa III
Marta Pauszek

Wszystkie dzieci uwielbiają lekcje inne niż zwykle. Chętnie rozmawiają o zdrowym odżywianiu, szczególnie gdy nauczyciel nie mówi o nim wprost, a wplata dany temat pomiędzy najróżniejsze aktywności. 30 maja obchodzimy Światowy Dzień Soku. Kiedy uczniowie zobaczą kolorowe owoce i warzywa, na pewno nabiorą chęci do pracy. Warto nastawić się na świetną zabawę i dawkę mnóstwa witamin, zawartą w zdrowych sokach owocowych oraz warzywnych!

Czytaj dalej

Do pobrania

Człowiek w znacznym stopniu składa się z wody. Żeby czuć się dobrze, musi systematycznie nawadniać swój organizm. Do tego celu szczególnie wskazana jest woda. Jednak z okazji Światowego Dnia Soku, którzy przypada na 30 maja, można w klasie przeprowadzić zajęcia na ten temat, które zakończą się przygotowaniem pysznego oraz zdrowego soku. Zapraszam do zapoznania się z zajęciami pełnymi dobrej zabawy, przeplecionymi różnymi aktywnościami z różnych obszarów edukacyjnych. Znaczącą rolę w proponowanych przeze mnie aktywnościach odgrywa praca w grupie - dzięki niej uczniowie zarówno chętniej uczestniczą w przygotowanych zadaniach, jak i integrują się między sobą.

Czas trwania zajęć: 60 minut

Soki jako bomby witaminowe

Wprowadźcie dzieci w temat zajęć na zasadzie zagadki np: Co jest pyszne, smaczne i zdrowe? Możecie pić je codziennie, mogą być warzywno-owocowe. Oczywiście są to soki. Uczniowie będą zadowoleni, że w pewien sposób samodzielnie wyznaczą tor lekcji. Ciekawym pomysłem będzie tutaj utworzenie mapy myśli, zawierającej ...