ARTYKUŁ

Moja mama jest jak słońce!

Edukacja polonistyczna
Klasa II
Klasa III
Marta Pauszek

Każdy uczeń chciałby obdarować swoją mamę tym, co najlepsze - dać jej dużo ciepła i dobra i sprawić, by każdy dzień był cudowny oraz wyjątkowy. Dzieci chcą przelać swoje szczere uczucia na mamy, w szczególności 26 maja, czyli w Dzień Matki. Ten czas to wyjątkowy moment w szkole. Uczniowie wymyślają, co mogliby wykonać i zastanawiają się jak przekazać swój prezent, aby była to bardzo uroczysta chwila.

Propozycje opisanych prac plastyczno-technicznych można zaproponować do wykonania podczas lekcji online.

Czytaj dalej

Do pobrania

26 maja to niesamowity dzień dla wszystkich mam oraz dla dzieci, które w szczególny sposób chciałyby wyrazić wdzięczność i złożyć najlepsze życzenia. Żeby ten moment był wyjątkowy, niezbędny będzie samodzielnie wykonany podarunek.

Wskazane prace plastyczno-techniczne można wykorzystać jako prezenty z okazji Dnia Matki.

Moja mama jest jak słońce!

Potrzebne materiały: kartka A4, kolorowe mazaki, kredki.

Wykonanie: Uczniowie otrzymują kartki z napisem: Mamo, jesteś jak słońce! Na środku, pod podanym hasłem, rysują swoją mamę. Następnie, wokół niej umieszczają strzałki i tworzą mapę myśli, nawiązując do wskazanego zdania, argumentując je np. Codziennie mnie wspierasz, szczególnie w trudne dni. Jesteś ze mną zawsze i wszędzie. Potrzebuję Cię.

Należy pozwolić dzieciom na kreatywność. Niech samodzielnie narysują mamę, taką jaka jest w ich oczach, oraz dorysują tyle strzałek, ile potrzebują. Część uczniów zrobi ich więcej, a część mniej. Wtedy możemy mieć pewność, że każda zostanie sumiennie wypełniona. Ciekawym a...