ARTYKUŁ

Już mnożę i dzielę, bez obaw!

Edukacja matematyczna
Klasa III
Marta Pauszek

Dzieci uwielbiają wykonywać zadania, które są opatrzone obrazkami, elementami do pokolorowania lub wycięcia. Wtedy chętnie je rozwiązują, nawet gdy dotyczą obszarów, z którymi niekiedy mają kłopoty. Połączenie tabliczki mnożenia oraz dzielenia, a także umiejętności segregacji odpadów i zabawy, to na pewno początek matematyczno-przyrodniczej przygody. Trzeba pamiętać, by zachęcić dzieci do działania. Czas, start!

Czytaj dalej

Do pobrania

Warto już na samym początku zaciekawić uczniów na tyle, żeby od razu chcieli działać. Zachęć ich do bycia detektywami matematycznymi lub poszukiwaczami przyrodniczych przygód! Niech wiedzą, że będą musieli zmierzyć się z zadaniem, z którym na pewno sobie poradzą oraz którego rozwiązanie będzie bardzo pomocne w codziennych szkolnych działaniach. Świetnym pomysłem jest połączenie różnych aktywności i obszarów edukacyjnych - wtedy robi się jeszcze ciekawiej.

Dzieci wykonają przygotowane zadanie z zaangażowaniem, pomimo połączeniach dwóch trudnych umiejętności. Wytłumacz, obserwuj, wspieraj i… bez obaw!

 

Czas trwania: 45 minut

Cele

Uczeń:

  • Utrwala tabliczkę mnożenia i dzielenia.
  • Zna zasady segregacji odpadów.
  • Potrafi segregować odpady.
  • Pracuje indywidualnie lub współpracuje z innymi.
  • Bierze aktywny udział w zabawie edukacyjnej.

Przygotowanie

W każdej zabawie edukacyjnej bardzo ważne jest przygotowanie środków pomocni...