ARTYKUŁ

Dzień Pozytywnego Myślenia - pomysł na aktywność

Pomoc psychologiczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki
Małgorzata Swędrowska

Koniec zimy i początek wiosny to dobry czas, by zrobić „porządki” w swoich metodycznych pomysłach, „powymiatać” zastane przyzwyczajenia i rutynę, a wprowadzić coś nowego, zaskakującego i oryginalnego do dnia edukacyjnego. Pomysłów na niecodzienne świętowanie w lutym i marcu dostarcza kalendarz nietypowych dni.

Czytaj dalej

Dzień Pozytywnego Myślenia
(2 lutego)

Ten dzień wymyśliła amerykańska psycholożka Kirsten Harrell, która od lat bada wpływ pozytywnego podejścia do życia na zdrowie i procesy leczenia. Okazuje się, co potwierdzają badania naukowców, że optymiści mniej chorują i prowadzą zdrowszy i aktywniejszy tryb życia niż malkontenci. Co więcej, pozytywnego nastawienia do świata można się nauczyć! A więc od najmłodszych lat pokazujmy dzieciom jasną stronę życia, dodawajmy im skrzydeł i wiary w siebie i swoje możliwości.

Wspólne działania z dziećmi

  • Zabawa: jakie są 3 pozytywne rzeczy danego przedmiotu lub osoby, np. złamany ołówek podczas pisania opowiadania w szkole – 1. Ręka odpoczywa od pisania. 2. Można się odezwać do kolegi z prośbą o pożyczenie temperówki. 3. Można pogimnastykować rękę podczas temperowania.
  • Zorganizujcie tydzień aktywnego stylu życia. Zaplanujcie wyjścia na boisko, oryginalne sposoby na spędzanie przerw w szkole

 

 

 

 

...