ARTYKUŁ

Wirtualny przyjaciel klasy

Język obcy
Klasa I
Klasa II
4-5-latki
Klasa III
6-latki
Ewa Przybysz-Gardyza

Na zajęciach języka angielskiego często wykorzystujemy maskotki, mogą one nie tylko stać się przyjaciółmi dzieci, ale również motywować je do mówienia po angielsku. Minusem jednak jest to, że maskotka zwykle mówi „głosem nauczyciela”. Ponadto z wiekiem dzieci przestają w nią wierzyć. Czasami nawet buntują się, bo uważają, że maskotka jest dobra dla maluchów. Rozwiązaniem tego problemu może stać się interaktywny przyjaciel klasy, który faktycznie będzie mówił do dzieci po angielsku. Co więcej, powie dokładnie to, co jest nam potrzebne na danej lekcji.

Czytaj dalej

Interaktywnego przyjaciela stworzymy dzięki aplikacji internetowej Voki, która umożliwia tworzenie mówiących awatarów. Pełne wykorzystanie zasobów strony jest płatne, jednak możemy zdecydować się na bezpłatne konto Basic, które ma ograniczone, ale wystarczające możliwości. Warto, aby nauczyciel założył darmowe konto, gdyż wtedy może zachować stworzone przez siebie awatary do późniejszej edycji. Liczba awatarów jest wprawdzie ograniczona do 3, możemy jednak modyfikować je na kolejne lekcje. Jeśli jednak zamierzamy zlecić uczniom wykonanie awatarów, mogą oni to zrobić bez zakładania kont – należy tylko pamiętać, aby po skończonej pracy zapisać awatara i skopiować do niego link.

 

Poniżej opiszę krótko, jak tworzy się mówiącego awatara. Następnie zaproponuję kilka możliwości wykorzystania go na lekcjach języka angielskiego. Wchodzimy na stronę voki.com. Aby założyć konto, klikamy na Try it – it’s free lub Log in, a potem Sign Up Here.

&n...