ARTYKUŁ

Gry i zabawy ruchowe w plenerze

Wf i edukacja zdrowotna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki
Małgorzata Golczyk-Wala

W ciepłe dni dzieci bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu. Warto to wykorzystać do promowania zajęć ruchowych inspirowanych przyrodą.

Czytaj dalej

Przypomnienie zasad zachowania

Zajęcia na świeżym powietrzu warto rozpocząć od przypomnienia zasad zachowania (np. jaki wyznaczamy sobie teren do zabawy, uważamy na inne dzieci, biegamy bez potrącania). Można również przeczytać z dziećmi regulamin wywieszony na boisku czy placu zabaw w celu zapoznania ich z wyznaczonymi zasadami, jakich należy przestrzegać, aby były bezpieczne.

 

Cel zajęć

Podajemy cel zajęć, np. układamy hasło z liter zdobytych w czasie rozwiązywania zadań i wykonywania ćwiczeń. Bierzemy aktywny udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych, aby poprawić kondycję. Zabawy na świeżym powietrzu można uatrakcyjniać na różne sposoby. Można w plenerze przygotować „pokój z zadaniami” – na zielonej trawie, wśród przyrody ukryć w różnych miejscach np. kwiaty z brystolu, lub zdjęcia/obrazki przedstawiające owady, na których umieszczone będą zadania.

 

Dla starszych dzieci można przygotować karteczki lub listy – kombinować można na różne sposoby, a nuta tajemniczości z pewnością uatrakcyjni zajęcia i ...