ARTYKUŁ

Robimy kalendarz adwentowy

Edukacja plastyczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki
Maria Winiarska

Początek grudnia to moment, kiedy święta Bożego Narodzenia wydaja się być już na wyciągnięcie reki. My, dorośli, uzupełniamy ostatnie pozycje na listach prezentów, obmyślamy, kto zasiądzie z nami przy wigilijnym stole. Dzieci zazwyczaj oczekują świat z większa niecierpliwością, nieraz wypytując: „ile jeszcze?” kilka razy dziennie. To doskonała okazja, żeby czas przygotowań do Bożego Narodzenia uczynić jeszcze przyjemniejszym i… bardziej wartościowym.

Czytaj dalej

Anioły

W naszym tegorocznym kalendarzu zawitali anielscy posłancy, którzy beda dzieciom przynosic dobre wiadomosci oraz rózne zadania. Kazdy z nich bedzie nazwany i bedzie reprezentował ceche, której warto przyjrzec sie przed Swietami. Proponuje, aby „posłaniec” czekał na dzieci od samego rana, w widocznym, stałym miejscu i aby dzien rozpoczynac od czytania wiadomosci. Pózniej anioł moze powedrowac w ustalone miejsce, np. zawisnac na długim sznurku w klasowym oknie. W miare przyblizania sie Bozego Narodzenia aniołów w oknie bedzie przybywac, az w koncu utworza piekna girlande. Pomysł na wykonanie anioła jest prosty, o ile dysponujemy kilkunastoma rolkami po papierze toaletowym.

Przepis na aniołki krok po kroku

  1. Potrzebne beda: rolki po papierze toaletowym, kolorowe tasmy klejace, kawałki materiału (u mnie to stary wełniany szalik), włóczka, klej, nozyczki, kartki do wyciecia serduszek i zapisania zadan, pisak.
  2. Tasme przyklejamy tak, aby tworzyła ozdobne „ubranko”, ale jednoczesnie zabezpieczała wiadomosc przed wypadnieciem.
  3. Dorabiamy aniołkowi czapeczk...