ARTYKUŁ

Dzień Marchewki - pomysły na aktywność

Wf i edukacja zdrowotna
2-3-latki
Klasa I
Klasa II
4-5-latki
Klasa III
6-latki
Małgorzata Swędrowska

Czytaj dalej

Dzien Marchewki 4 kwietnia

Marchewka jest najpopularniejszym warzywem w Polsce, zródłem beta-karotenu i innych witamin oraz mikroelementów (wapn, zelazo, fosfor, miedz, cynk, magnez, jod i potas). Dzieki marchewce lepiej widzimy, jestesmy mniej nerwowi, odporniejsi i poprawia sie koloryt naszej skóry. Co mozesz zrobic z dziecmi?

  • Przyjdzcie w tym dniu ubrani na pomaranczowo lub opcjonalnie miej przygotowana pomaranczowa krepe, by wykonac czapki i kokardy pod szyje.
  • Marchewka w tym dniu moze byc królowa w królestwie warzyw. Na stołach moga wiec pojawic sie i inne warzywa (ziemniaki, pomidor, ogórki, kalarepa, sałata). 
  • Wykonajcie eksperyment i zjedzcie z zamknietymi oczami i zamknietym nosem, przetarta marchewke, kalarepke i selera. Czy mozna odróznic smak? Jest to bardzo trudne zadanie! A co sie stanie, gdy oczy pozostana zamkniete, a nos otwarty? A w odwrotnej sytuacji – oczy otwarte, nos zamkniety?
  • Przygotujcie marchewkowe menu do kazdego posiłku, np. na sniadanie humus z marchewka, na drugie sniadanie marchewka pocieta w słupki, a na obiad surówka.<...