ARTYKUŁ

Spotkanie z okazji Dnia Ojca – aktywności w plenerze

Edukacja społeczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Marta Pauszek

Wspólne spotkania uczniów, rodziców i nauczyciela są niezwykle ważne dla klasy. Sprawiają, że dzieci widzą szacunek, którym darzą się dorośli. W związku z tym przedstawiam kilka aktywności, które można wykorzystać podczas spotkania z okazji Dnia Ojca. Jeśli tylko będzie taka możliwość, warto przeprowadzić wspólne zajęcia w plenerze.

Czytaj dalej

Pomysły na aktywności z okazji Dnia Ojca

1. Konkurs talentów – dla małych i dużych:

Potrzebne materiały: zadania do wykonania na kartkach (załącznik nr 3), nożyczki, kawałki włóczki, bibuła, kolorowe kartki papieru, klej, taśma, mazaki, klamerki, pomponiki, druciki kreatywne, ruchome oczka, tektura, plastelina. Oczywiście materiały można dobrać według uznania.

Rodzice i uczniowie pracują w parach lub triadach (tata i uczeń lub mama, tata i uczeń). Zespoły losują zadanie do wykonania (załącznik 3), np. ufoludek, a następnie muszą samodzielnie dobrać środki pomocnicze i wykonać z nich wylosowane wyzwanie.

2. Kalambury śpiewane:

Potrzebne materiały: hasła do zaśpiewania (wakacje, niebo, słońce, kwiat, góry, serce, miłość), plansza do zapisywania wyników, mazak.

Kalambury nigdy nie wyjdą z mody! Dzielimy uczestników na dowolne zespoły, np. rodzice kontra dzieci. Zabawa polega na tym, że jedna osoba z drużyny losuje hasło, np. wakacje i musi zaśpiewać piosenkę, w której jest ukryte to s...