ARTYKUŁ

Narzędzia TIK w nauce ortografii cz. II Platformy internetowe

Edukacja informatyczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Wioletta Matusiak

Czytaj dalej

Drugim z rozwiązań jest możliwość korzystania z zasobów serwisów i portali internetowych. Aby to zrobić trzeba mieć zapewniony dostęp do Internetu.

Ortografka.pl
Jest to bezpłatny serwis edukacyjny poświęcony w całości zagadnieniom pisowni języka polskiego. Przeznaczony dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, ale sądzę, że ambitni uczniowie trzeciej klasy znajdą w nim ciekawe zadania, z którymi będą mogli się zmierzyć. Serwis składa się z czterech nadrzędnych kategorii: rz/ż, u/ó, h/ch, ą/ę, którym patronują nietuzinkowe postacie Ortografowie – członkowie rodziny z zasadami. Każda kategoria składa się z ćwiczeń i testu. W serwisie są różne zadania, – od rozsypanek literowych, wykreślaInek przez krzyżówki, łączenia wyrazów z obrazkiem do rebusów i zagadek na końcu. To gwarantuje, że dziecko nie znudzi się podczas wykonywania ćwiczeń i będzie zmotywowane do nauki.

Uważam, że grafika na portalu jest genialna. Nowoczesne, interaktywne, niebanalne rysunki powodują, że chce się na tę stronę wracać po nową dawkę wiedzy i umiejętności nie tylko dzi...