ARTYKUŁ

Aktywny Dzień Dziecka

Edukacja społeczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Marta Pauszek

Jakże ważny dla uczniów jest Dzień Dziecka! Zapewne oczekują atrakcji, które zapamiętają na długo. Mile widziane są interesujące zabawy, współpraca i cała masa niezapomnianych emocji. Wszystko to da się zrobić, a przy okazji sprytnie wpleść sporo wiedzy, której zdobywanie może być naprawdę przyjemne. Marta Pauszek przygotowała propozycje zajęć na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

Do pobrania

Przygotowałam propozycję lekcji na świeżym powietrzu. W otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków oraz promieni słońca. Połączenie zagadnień z zakresu zdrowia, współpracy i sportu zaktywizuje uczniów do działania. Przekonajcie się sami!

Zajęcia warto rozpocząć od złożenia życzeń. To bardzo ważne dla uczniów. Szacunek, jaki im okazujemy, wraca do nas ze zdwojoną siłą. Wystarczy, że pamiętacie o ich święcie i organizujecie coś innego niż zwykle. Od razu rośniecie w uczniowskich oczach! Koniecznie podkreślcie, że to wszystko z okazji Dnia Dziecka.

Co to za ptak?

Ta zabawa kształtuje szybkość, uważne słuchanie oraz współpracę w momencie osiągania założonego celu.

Środki pomocnicze: nagrania odgłosów ptaków, np. kukułki, dzięcioła, wrony, kartki z nazwami danych ptaków (które zostaną podzielone na mniejsze części w postaci liter), koperty , urządzenie do odtworzenia nagrań.

Przebieg: uczniów należy podzielić na 3 grupy i w każdej z nich wybrać lidera. Liderzy podchodzą do prowadzącego i losują koperty z rozsypankami litero...