ARTYKUŁ

Kolorowe latawce

Edukacja polonistyczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Maria Malcher

„Kolorowe latawce” to opowiadanie o chłopcu i dziewczynce, którzy z okazji Dnia Ojca postanowili zaprosić swojego tatę na wspólne puszczanie latawców. Do opowiadania zostały przygotowane pytania sprawdzające, to dobry pretekst do dyskusji na temat Dnia Ojca.

Czytaj dalej

Do pobrania

Dzień był bardzo wietrzny, ale słońce również mocno świeciło. Dzieci wybrały wygodne ubrania. Zosia założyła koszulkę w kolorze słońca, różowe buty i niebieskie spodenki. Kiedy Franek ją zobaczył, uśmiechnął się pod nosem, ponieważ miał buty w takim samym kolorze jak jej spodenki. Jego koszulka była czerwona, a spodenki zielone. Tata miał na sobie niebieską koszulkę, spodenki takie same jak Franek i czarne buty.

Zosia, Franek i tata wzięli swoje latawce i poszli na pobliską łąkę. Tata miał latawiec w kolorowe paski, Zosia w kółka, a latawiec Franka był cały niebieski, ale za to miał piękny ogon z kokardami.

Wszyscy wspaniale się bawili, a kiedy wracali do domu, na drodze spotkali kaczkę z sześcioma kaczątkami. Po powrocie do domu opowiedzą o wszystkim mamie!

Po przeczytaniu bajki zadajcie dzieciom pytania:

1. Jak dzieci spędziły Dzień Ojca?

...........................................................................................

2. Jaka była pogoda?

...........................................................................................

3. Jakiego koloru był...