ARTYKUŁ

Bałwan na 10 sposobów

Basia Bednarczyk

Nie jesteśmy pewni, czy będzie szansa na ulepienie z dziećmi prawdziwego bałwana, bo o śnieg w Polsce czasami trudno, dlatego przedstawiamy pomysły na zrobienie domowego, szkolnego czy też przedszkolnego. Bałwany zostały przetestowane podczas zabaw w języku angielskim.

Czytaj dalej

2. Bałwan z pojemniczka po tabletkach musujących

Ten bałwan jest nieco łatwiejszy do przygotowania, gdyż nie wymaga malowania – wystarczy go ubrać i dokleić mu twarz. Ma również coś ciekawego – otwiera się i zamyka, dzięki czemu możesz włożyć do niego wiele niespodzianek, np. pytania, które uczeń musi zadać, lub obrazki, które powinien nazwać. Z takim bałwanem można też pobawić się z dziećmi w Who took the cookie? Lub Who took the carrot?, wkładając przed zabawą obrazek przedstawiający ciasteczka lub marchewki.

3. Bałwan z patyczków

Do zrobienia tego bałwana potrzebujesz patyczków do lodów lub szpatułek laryngologicznych. Gorąco polecam te drugie, gdyż są większe i szersze, dzięki czemu bałwany będą zdecydowanie widoczniejsze. Oprócz patyczka i białej farby potrzebujesz markera i kawałka papieru. Pomalujcie patyczek, wytnijcie z papieru czapkę, szalik i nosek, dorysujcie buzię oraz oczy. Gotowe! Taki bałwan doskonale się sprawdzi podcz...