ARTYKUŁ

„Przydasie” na dobry początek

Język obcy
Klasa I
Klasa II
4-5-latki
Klasa III
6-latki
Kasia Komarnicka

Przed rozpoczęciem roku szkolnego szykujecie się do niego, wycinając i laminując karty obrazkowe, kupując mnóstwo rzeczy, które nie zawsze należą do najtańszych. A gdyby tak na początek wykorzystać przedmioty, które macie w zasięgu ręki albo takie, które są tanie? Przecież w nauczycielskich szafkach można znaleźć mnóstwo rzeczy.

Czytaj dalej

Do pobrania

COLOURS

Catch the colour!
Do tej zabawy potrzebne będą: słomki, papierowe talerzyki, kolorowe przedmioty (takie kolory, jakie chcemy wprowadzić lub powtórzyć) oraz skrawki kolorowego papieru (nic się nam nie zmarnuje) i… usta dzieci. Łączymy dzieci w pary. Przed każdą parą kładziemy talerzyk z kolorowymi skrawkami papieru oraz rozdajemy wszystkim dzieciom słomki. Następnie wprowadzamy nazwy kolorów, demonstrując kolorowe rzeczy, a zadaniem dzieci jest wyłowienie odpowiedniego koloru z talerzyka za pomocą słomki. Kiedy dzieci znają już nazwy kolorów, dla utrwalenia możemy wymawiać tylko jego nazwę, a dzieci starają się go wyłowić.

Kolorowymi przedmiotami mogą być: zakrętki od napojów, klocki, plastikowe lub prawdziwe owoce – to, co macie pod ręką w sali. UWAGA: Pamiętajcie, że skrawki papieru nie mogą być zbyt małe, by dzieci nie wciągnęły ich do ust.

Bottle cap tower