ARTYKUŁ

Tańce i pląsy z bajkowego świata cz. I Zdobywamy Dziki Zachód

Edukacja muzyczna
Klasa I
Klasa II
4-5-latki
Klasa III
6-latki
Roma Jakubowska

Zachęcam moich małych artystów do tworzenia i kreowania swojego świata bogatego w różnorodne kształty i barwy, ale akceptuję każdy indywidualny, nawet najbardziej prosty i skromny pomysł z ich strony. Każdy taniec jest okazją do magicznej podróży, czyli przygody z tańcem. Podczas zajęć z najmłodszymi wspaniale sprawdzają się tańce i pląsy z bajkowego świata.

Czytaj dalej

To propozycja uwielbiana przez każdą grupę wiekową – nie ma to jak jazda na własnym koniu – w dodatku z lassem nad głową. W tej wersji technika jazdy jest dowolna. Każda polka w stylu country czy piosenka o kowboju będzie dobra, ja najczęściej korzystam z utworu Ewy Kowalskiej „Piosenka dla kowboja”.

Przygotowanie: odpowiedni strój kowboja, który oczywiście zakładamy jak artyści pantomimy; posłuchajcie propozycji dzieci, ja często to robię, choć czasem sama zaczynam od założenia np. kowbojskich butów, dalej to najczęściej kamizelka, kapelusz, pas i oczywiście lasso. Następnie proszę, aby każdy poszedł do swojej stajni i wyprowadził konia.

Przebieg zabawy:

  •  cwał po kole z lassem nad głową lub rękoma na biodrach
  •  klaskanie w swoje dłonie i uda
  •  podskoki w obrocie

Na zakończenie okrzyk kowbojski z pięścią w górze i koniecznie odprowadzenie swojego konia do stajni i podziękowanie mu za bezpieczną jazdę, np. przez pogłaskanie czy nakarmienie marchewką.

Zdobywamy Dziki Zachód (taniec)

...