ARTYKUŁ

Upominki od serca

Edukacja plastyczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki
Natalia Suszyńska-Kamyszek

Maj jest miesiącem, kiedy w planach pracy zarówno dydaktycznych, jak i wychowawczych, pojawiają się tematy o rodzinie, o matkach. Jest to dobry czas, żeby poruszyć małe serca wychowanków i sprawdzić, czy okazują należyty szacunek swoim mamom i czy potrafią mówić im, jak bardzo są dla nich ważne. Warto obdarować wszystkie mamy (ale również ojców) drobnymi upominkami. Prezentujemy kilka pomysłów na upominki dla mamy i taty.

Mama – jedno z pierwszych słów, jakie wypowiadamy i które towarzyszy nam przez całe życie. Od najmłodszych lat mówimy je w radości i smutku, kiedy nas coś boli lub czegoś potrzebujemy. Ale jak często wypowiadamy „Mamo, dziękuję za…”, „Kocham cię, mamo” czy „Mamo, ty najlepiej potrafisz…”?

W maju skupiamy się na matczynej miłości, ale niebawem będzie Dzień Ojca, o którym nie możemy zapomnieć. Często obchodzimy go już po zakończeniu roku szkolnego, dlatego warto przygotować się do niego trochę wcześniej. Wykonując drobne upominki na Dzień Matki, możemy jednocześnie zrobić coś dla taty i obdarować go w późniejszym terminie. Coraz częściej łączone są te dwie uroczystości podczas obchodów Dnia Rodziny, kiedy podczas pikników i wspólnych zabaw mamy okazję spotkać się całymi rodzinami.

Czytaj dalej

Dobrym sposobem na powiedzenie mamom, jak są ważne i wyjątkowe będzie wykonanie słoików, w których dzieci umieszczą karteczki z różnymi wyznaniami.

Potrzebne materiały:

  •  słoiki,
  •  różnokolorowe kartki,
  •  nożyczki,
  •  długopis,
  • farby lub samoprzylepny, kolorowy papier,
  •  ozdoby, które można przykleić na słoik.

Wykonanie:
Dzieci ozdabiają dwa słoiki (jeden dla taty, drugi dla mamy) w dowolny sposób. Następnie rozcinają różnokolorowy papier na paski. Na każdym kawałku piszą to, co chciałyby powiedzieć rodzicom, np. „Kocham Cię”, „Mamo, pieczesz najlepszy jabłecznik”, „Przepraszam, że zdarza mi się niewłaściwie odezwać”, „Dziękuję, Tato, że naprawiłeś moją zabawkę”. Zapisane karteczki umieszczają w słoikach. Bez wątpienia wypisywanie wszystkich ważnych słów zmobilizuje uczniów do przemyśleń i zwrócenia uwagi na to, że rodzice są naprawdę ważnymi i wyjątkowymi osobami.