ARTYKUŁ

Razem nie tylko w Dniu Rodziny

Wf i edukacja zdrowotna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki
Natalia Suszyńska-Kamyszek

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W czasach, kiedy każdy jest zabiegany i często przytłoczony nadmiarem obowiązków, jest to dobra okazja, żeby na chwilę zatrzymać się i spędzić razem czas. Z tej okazji warto zorganizować wspólnie z rodzicami spotkanie, podczas którego wszyscy będą grać, bawić się i rozmawiać. Spotkanie to można połączyć z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca. Zdradzamy kilka pomysłów na zorganizowanie ciekawych zabaw.

Czytaj dalej

Do pobrania

Zasady gry
Uczestników zabawy dzielimy na dwie drużyny. Pierwsza drużyna (uciekający) wyrusza w teren i pozostawia za sobą znaki patrolowe oraz zadania (listy), a na końcu się ukrywa. Druga drużyna (szukający) wyrusza tropem pierwszej po ok. 15–20 min, jej zadaniem jest odnalezienie wszystkich listów i wykonanie zapisanych w nich zadań. Jeżeli druga grupa nie wykona poprawnie wszystkich zadań, to zwycięzcą zostaje drużyna uciekająca. Jeżeli pierwsza grupa zostanie złapana, zanim dotrze do kryjówki przez szukających, to przegrywa.

Przygotowanie do gry
Uczestnicy zabierają ze sobą przybory do pisania, kartki do zapisywania zadań oraz kredę do kreślenia znaków patrolowych. Jeżeli miejscem zabawy jest las, znaki patrolowe można układać z patyków, szyszek itp. Przed rozpoczęciem gry należy jasno ustalić zasady oraz omówić znaki patrolowe.

Znaki patrolowe
Podczas zabawy w podchody znaki rysujemy kredą na chodniku, patykiem na piasku lub układamy je ze znalezionych „darów natury”. Gra terenowa może zakończyć się wspólnym ...