ARTYKUŁ

Pudełko – tajna broń nauczyciela!

Język obcy
Klasa I
4-5-latki
6-latki
Marysia Burshe

Pudełko to genialne narzędzie do przyciągania uwagi! Pomoże owiać tajemnicą to, co przygotowane zostało na zajęcia, i tym samym zachęcić uczniów do współpracy. Teoretycznie zadziała jak każda inna torba, w której można coś schować (a z tymi przecież i tak zazwyczaj przychodzi się na zajęcia), jednak bywają pudełka, które dają wyjątkowe możliwości!

Czytaj dalej

W końcu kto nie chciałby dowiedzieć się, co skrywa tajemnicze Mystery Box? Teoretycznie zadziała jak każda inna torba, w której można coś schować, a z tymi przecież i tak zazwyczaj przychodzimy na zajęcia, jednak bywają pudełka, które dają wyjątkowe możliwości!

 

1. Klasyczne Mystery Box
Nie mogłoby go zabraknąć w zestawieniu. W końcu od niego wszystko się zaczęło. Co to takiego? Ładnie wyglądające (choć niekoniecznie, różne tajemnicze pudełka miewałam w mojej nauczycielskiej karierze i wszystkie działały całkiem dobrze) pudełko, w którym schować można rozmaite przedmioty tak, by od razu na początku zajęć nie pokazywać ich uczniom. Warto mieć choć jedno takie na stanie, ponieważ, jak to lubię powtarzać, nawet najatrakcyjniejsze w formie materiały nie zadziałają na uczniów tak dobrze, jak (być może nawet te same) materiały dodatkowo gdzieś ukryte. Dlaczego? Z prostej przyczyny – gdy cokolwiek przed uczniami ukryjesz, wzbudzisz tym samym ich ciekawość!

Oczywiście dużo tutaj zależy od nauczyciela i tego, jak rozegra klasową sytuację z wprowadzeniem takiego pudełka. Warto pamiętać, b...