ARTYKUŁ

Tydzień Młodego Matematyka

Edukacja matematyczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Kasia Walków

Istotą Tygodnia Młodego Matematyka jest uświadomienie dzieciom, że matematyka to nie tylko „zapisywanie cyferek”. Chcemy, aby zobaczyły, w jak wielu momentach używamy wiedzy matematycznej, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że aktywności przewidziane zostały dwutorowo – aby odbywały się podczas lekcji oraz podczas przerw.

Czytaj dalej

Do pobrania

Istotą tego wydarzenia jest uświadomienie dzieciom, że matematyka to nie tylko „zapisywanie cyferek”. Chcemy, aby zobaczyły, w jak wielu momentach używamy wiedzy matematycznej, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Całe przedsięwzięcie możecie zorganizować dla swojej klasy lub dla całego poziomu 1-3. Przygotowania nie są czasochłonne, za to rezultaty działań wynagrodzą czas poświęcony na wykonanie materiałów pomocniczych. Aktywności dzieją się dwutorowo – podczas lekcji oraz podczas przerw.

Lekcja

Co będzie nam potrzebne?

  •  wydrukowane zadania
  •  koperty (do schowania zadań)
  •  plansza/brystol/tablica korkowa do zapisywania wyników
  •  nagrody dla młodych matematyków

Na początku tygodnia rozpoczynacie Waszą matematyczną przygodę. Od Was zależy, w jaki sposób wprowadzicie w nią dzieci. Dla młodszych klas można wprowadzić oś fabularną – opowiedzieć o star...