ARTYKUŁ

Odpady jako gwiazdy estrady

Edukacja plastyczna
Klasa I
Klasa II
Klasa III
6-latki
Agata Bober

W ekoplastyce głównym materiałem twórczym są śmieci. Zajęcia z ich wykorzystaniem rozwijają nie tylko zdolności twórcze i manualne dzieci, ale przybliżają także zagadnienia związane z ochroną środowiska. A wykonane w ich czasie prace inspirują do przeprowadzania gier, zabaw, a nawet mogą się przydać do stworzenia teatrzyku!

Czytaj dalej

Ekologia w dzisiejszych czasach to już nie tylko trend, ale przede wszystkim nasza codzienność. Plastikowe butelki, rolki po papierze toaletowym, wytłaczanki po jajkach coraz częściej lądują w specjalnych koszach, by mogły zostać powtórnie wykorzystane. A co gdybyśmy sami dali drugie życie tym na pozór niepotrzebnym odpadom?

 

Nie od dziś wiadomo, że fantastycznym materiałem do stworzenia czegoś z niczego są rolki po papierze toaletowym.

Wykorzystywanie w pracy nauczyciela rolek jest tak powszechne, że nikogo już nie dziwią sterty kartonowych tulejek piętrzące się w domowych szafkach czy szkolnych szafach. Zbieramy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy i do czego mogą nam się te niekonwencjonalne materiały przydać.

Sama bardzo często korzystam z tulejek, głównie podczas warsztatów plastycznych, które prowadzę z dziećmi. Ostatnio, chcąc dać moim podopiecznym inne rozwiązania wobec telewizora, komputera czy telefonu, postawiłam na tworzenie lalek teatralnych. 

Zabawy teatralne, które niejako odchodzą już do lamusa za sprawą bajek i gier dostępnych na różnego rodzaj...